0 (222) 236 21 66

Prosesler

Anasayfa / Prosesler

Alkali Çinko Kaplama

Alçak akım ve yüksek akım sahalarında mükemmel metal dağılımına ve kaplama gücüne sahiptir. Pasivasyon ve sealer uygulamaları ile yüksek korozyon dayanımı sağlar.

Asitli çinko kaplama

Mükemmel parlaklık ve yüksek kaplama hızına sahip proses ayrıca atıkları kolay nötralize edilebilen bir kaplama türüdür.

Sarı Pasivasyon Cr + 3

Çinko kaplama üzerine uygulanan +3 değerlikli sarı pasivasyondur. Proses parametreleri uygulandıktan sonra estetik bir janjanlı kromat tabakası meydana getirir. Minimum 8-12 mikron çinko kaplama üzerine yapılan pasivasyonun korozyon test sonuçları aşağıdaki gibidir.

Korozyon testi:

Beyaz Pas: 144-196
Kırmızı Pas: 288-360

Sarı Pasivasyon Cr + 3 SEALER

Çinko kaplamanın üzerine +3 değerlikli sarı pasivasyon uygulanır. Oluşan kromat tabakası üzerine üst tabaka olarak daldırma yöntemi ile uygulanan sealer işlemi anorganik mühürleme işlemidir. Korozyon mukavemeti çok yüksektir. Minimum 8-12 mikron çinko kaplama üzerine yapılan pasivasyonun korozyon test sonuçları aşağıdaki gibidir.

Korozyon testi: Sealer ile;

Beyaz Pas: 200-240
Kırmızı Pas: 720-1000

Siyah Pasivasyon

Çinko alaşımlar üzerinde siyah renkli bir kromat tabakası meydana getirir. Dekoratif bir görünüme sahiptir. Minimum 8-12 mikron çinko kaplama üzerine yapılan pasivasyonun korozyon test sonuçları aşağıdaki gibidir.

Korozyon testi:

Beyaz Pas: 48-96
Kırmızı Pas: 120-240

Mavi Pasivasyon Cr + 3

Çinko kaplama üzerine +3 değerlikli mavi bir kromat tabakasıdır. Malzemenin parlaklığını arttırır ve korozyona karşı direnç sağlar. Minimum 8-12 mikron çinko kaplama üzerine yapılan pasivasyonun korozyon test sonuçları aşağıdaki gibidir.

Korozyon testi:

Beyaz Pas: 24-48 saat
Kırmızı Pas: 144-196 saat

Hiçbir prosesimiz kadmiyum, kurşun, civa ve Cr + 6 gibi ağır metalleri içermez. Rohs direktiflerine uygundur.